E – porady prawne to wysokiej jakości usługi prawne świadczone przez prawników, adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych za pośrednictwem Internetu. Jest to bardzo nowoczesny sposób świadczenia usług prawnych, który powstał w odpowiedzi na potrzeby rynkowe.

Dzięki e-poradom prawnym przedsiębiorca ma możliwość uzyskać bardzo szybko (nawet w czasie kilkunastu minut) od skierowanego pytania, opisania swojego problemu, odpowiedź od fachowca z poradą, wskazaniem, jak ma postąpić w danej sytuacji. W przypadku udzielania e-porad prawnych komunikacja na linii Przedsiębiorca a Prawnik jest prowadzona najczęściej za pośrednictwem poczty e-mail albo specjalnego formularza na stronie internetowej danej Kancelarii Prawnej, która oferuje udzielanie usług tej postaci.

E–porady prawne są dzisiaj świadczone tak naprawdę we wszystkich dziedzinach prawa. Także w obszarze prawa pracy, prawa gospodarczego, prawa cywilnego, prawa handlowego – co zwykle najbardziej interesuje Przedsiębiorców. W ramach e-porad prawnych zainteresowany Przedsiębiorca może również liczyć na wsparcie w przygotowaniu odpowiedniego wzoru umowy czy pozwu. Skorzystanie z e-porad prawnych nawet po raz pierwszy jest bardzo proste. Wystarczy jedynie wysłać wiadomość z opisaniem problemu, czy skierowaniem swojego pytania bezpośrednio do fachowców, świadczących usługi prawne online, za pośrednictwem formularza http://www.lexagit.pl/zapytaj-specjalisty/

Bariery prawne, a więc nieznajomość stosowanych przepisów prawa jest wskazywana jako znacząca trudność w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej przez wielu Przedsiębiorców. Obecnie problematyczne okazują się nowe przepisy Prawa pracy.

Przedsiębiorcy wskazują, że mają poważne wątpliwości, kiedy i na jakich zasadach mogą z Pracownikiem zawrzeć umowę o dzieło. Przedsiębiorcy obawiają się bowiem, że zostaną ukarani ze strony Państwowej Inspekcji Pracy, jeśli nadużyją w danym przypadku regularnego współpracowania tylko w ramach umowy o dzieło z Pracownikiem – czy to możliwe? Oczywiście taka sytuacja jest wieloaspektowa.

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie każdorazowo wymaga zweryfikowania, specyfiki stosunku prawnego, jaki ma być nawiązany między stronami, warunków współpracy, czy planowanego okresu współpracy. E–porady prawne są jednak dla przedsiębiorcy szansą, by stosunkowo szybko (nawet w czasie rzeczywistym) uzyskał w tej sprawnie odpowiednie wsparcie i wytyczne, jak ma postąpić. Co więcej, prawnicy online wspierają również przedsiębiorców w tzw. przypadkach problematycznych, jak na przykład:

  • Zastrzeżenie kary umownej w umowie o dzieło,
  • Wypowiedzenie umowy o dzieło,
  • Żądanie odszkodowania od nielojalnego wykonawcy dzieła.

Rozwiązanie więc problemów jest bardzo proste. Wystarczy jedynie skorzystać z pomocy fachowców, za pośrednictwem lexagit.pl  To zespół fachowców od lat wspierających przedsiębiorców, jak i osoby indywidualne w rozwiązywaniu problemów prawnych z zakresu prawa pracy.